AMD – Prima întâlnire lunara

Duminică, 7 aprilie 2019, după sfânta Liturghie de la ora 11, a avut loc prima întâlnire lunară a membrilor Armatei Maicii Domnului din comunitatea Iugani.

Cu multe emoții, și numeroase curiozități, membri Armatei Maicii Domnului, au rămas în bănci după sfânta Liturghie, pentru a afla ce

anume are să le comunice părintele paroh Blaj Petru.

Printre multele lucruri de organizare a activităților viitoare a membrilor, precum conducerea rozariul în unele zile din săptămână în Biserică și vizita papei Francisc la Iași din iunie anul curent, părintele le-a prezentat imaginea sfintei Fecioare Maria de la Czestochowa, original după care s-a făcut și copia imaginei sfintei Fecioare de la Cacica. La final, părintele le-a dăruit fiecăruia câte o iconiță cu această imagine.