Turneu de fotbal de masă

Cu toate că Vara Împreună abia s-a terminat, iar moleșeala verii ar fi trebuit să se instaleze, distracția însă nu s-a încheiat, ci a continuat, în ziua de Luni, 15 Iulie 2019, cu un minunat turneu de fotbal de masă, la subsolul casei parohiale, începând cu ora 16.00.

Acest turneu a fost organizat la inițiativa și cu susținerea directă a părintelui Corneliu Gabor, care s-a și ocupat direct, de înscrierea echipelor, de joc dar mai ales de premierea celor doi câștigători de pe locul I, a Antăluțe Silvia și a lui Antăluțe Sergiu, care au primit câte o minunată cupă personalizată. Însă nimeni nu a rămas fără premiu, nici unul dintre cei 30 de participanți ai turneului, cu toți au plecat acasă cu o brățară colorată și un frumos medalion cu Fecioara Maria pe care îl pot purta la gât.

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:564569551709'.