Vara Împreună 2023 ”Lasă-te surprins de Domnul” – Ziua 1

An de an, în comunitatea noastră, are loc un eveniment foarte așteptat de copii: Vara Împreună. Cu sprijinul Seminarului Don Orione din Iași, parohia din Iugani a organizat campusul cu tema ”Lasă-te surprins de Domnul” la care participă cu bucurie aproximativ 250 de copii și animatori.

Astăzi, în prima zi, campusul a început pe ritmuri de dans și voie bună care i-au umplut pe toți de energie. După ce au fost împărțiți pe echipe, animatorii și copii și-au ales propriul nume: Sfinții, Militarii, Egiptenii și Visătorii. După o gustare delicioasă, au urmat momentele în care i-am adus mulțumire lui Dumnezeu: Sfântul Rozariu și Sfânta Liturghie.

Va urma o săptămână plină de jocuri și distracție în care, cu siguranță, cu toții vom fi surprinși de Domnul!

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:564569551709'.