Joia Sfânta si orele de adoratie

Iată că a început și sfântul Tridium Pascal. Moment ce a fost marcat printr-o sfântă Liturghie, seara la ora 18.00, la care au participat toți preoți comunității, împreună cu seminariști și un număr foarte mare de credincioși.

Cu mare bucurie în suflete, cu toți au luat parte la celebrarea ultimei mese festive a Mântuitorului nostru, masă la care a și instituit două sacramente importante, sfânta Euharistie și ordinele sacre.

După sfânta Liturghie, rând pe rând, fiecare grup din comunitate au stat alături de Cristos, în aceste momente de mare încercare ale sale, dinaintea pătimirii și morții sale. Întâi i-au fost alături copii, apoi Armata Maicii Domnului, după care tineri, persoanele consacrate din comunitate și la final întreaga comunitate alături de preoți și seminariști.

 

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:564569551709'.