O zi de neuitat

,,Țintește tot mai sus” este un citat cu o nuanță puternică de adevăr care ne duce cu gândul la atât de multe oportunități.

Ne încurajează ca prin muncă să depășim orice obstacol din viața noastră. Învățam aceste lucruri zi de zi în familie sau la școală însă am avut șansa de această dată să învățăm alături de copii întregi comunități.

Pentru copii din Iugani, ziua copilului a avut o mare importanță. Împreună cu tineri comunității am desfășurat nenumărate activități legate de ziua copilului. Tineri ne-au învățat pașii dansurilor și au înveselit atmosfera prin cântece și jocuri. Fiecare copil și-a lăsat amprenta pe ramurile unui copac realizat de Acțiunea Catolica, prin care am înțeles că doar împreună vom reuși să țintim cât mai sus.

Toate aceste activități ne-au umplut inimile de bucurie și ne-au lăsat o amintire de neuitat.

Mulțumim tuturor tinerilor, preoților și tuturor celor care au făcut posibilă această zi dar mai ales lui Dumnezeu.

Farcaș Andra, Dâscă Sarah și Farcaș Andreea

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:564569551709'.