Scenetă de Crăciun!

Oare poate trece sărbătoarea Crăciunului fără ca să ne putem bucura de vizionarea istoriei ce a avut loc cu mai bine de 2000 de ani în urmă în acel locușor din Betleem? Răspunsul este NU.

În cea de-a doua zi de Crăciun, după sfânta Liturghie de la ora 10.30, un grup de copii, de la Grădinița Sfântul Nicolae din Iugani, au reprezentat în fața credincioșilor adunați o splendidă interpretare a ceea ce s-a întâmplat cu mult timp în urmă, adică Nașterea Domnului nostru Isus Cristos.

Copii au fost minunați, și în ciuda emoțiilor destul de evidente pe chipurile și în glasurile unora dintre ei, cu toții s-au descurcat de minune. Totul a fost atât de superb încât la final toți cei prezenți au izbucnit într-un ropot de aplauze cum rar s-a mai văzut și auzit.

Felicitări dragi copii și mulțumim pentru bucuria pe care ne-ați transmis-o!

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:564569551709'.